Japanse dwergaster

Aster ageratoides 'Ashvi'

Normale prijs €2,25
Normale prijs €0,00 Aanbiedingsprijs €2,25
Inclusief btw.
stuks
=
m2
€2,25

Volumekorting

Toon korting
Notify Me When Available

Voor maandag 08 uur besteld = dezelfde week in huis!

Meer over Japanse dwergaster - Aster ageratoides 'Ashvi'

Algemene beschrijving

Hier leest u alles over de Aster ageratoides 'Ashvi' in het Nederlands bekend als de Japanse Dwergaster. Ondanks dat de naam doet vermoeden dat dit een compact borderplant is wordt deze witbloeiende herfstaster toch nog zo'n 70 cm hoog in volwassen staat. De Aster 'Asvhi' is een decoratieve plant met licht tot donkergroen blad waar tussen door de madelief-achtige straalbloemen tevoorschijnkomen tijdens de nazomer maanden. De Aster 'Ashvi' laat zich prachtig combineren en is een echte aanwinst voor uw (half) zonnige tuinborder beplanting. Alle Herfstaster worden geleverd door heel Nederland, Vlaanderen en Duitsland.

Online de Japanse dwergaster - Aster ageratoides 'Ashvi' bestellen

Besteld u deze herfstaster, dan ontvangt u deze in een P9 pot. In deze plantenpot heeft de plant geruimte tijd kunnen groeien waardoor er een sterk wortelsysteem is ontwikkeld. Met goede wortels kan deze borderplant goed wortelen wanneer aangeplant in de tuinborder. Bij elke bestelling uit onze tuinplanten webwinkel ontvangt u gratis, een geprinte versie van onze aanplantinstructies en snoeikalender. Het combineren van de 'Ashvi' is heel eenvoudig omdat hij goed past tussen basisplanten van een weelderig, natuurlijke priarieborder. Heeft u wat hulp nodig bij het combineren? Onderaan deze pagina geven wij u tips en suggesties welke vaste planten of kant en klare borderpakketten goed bij deze Japanse dwergaster passen. Bent u toch opzoek naar een andere kleur of maat? Bekijk dan al onze populaire herfstasters, die u direct kunt bestellen in onze planten webwinkel.

Bloei, bloeimaand, hoogte en winterhardheid Japanse dwergaster - Aster ageratoides 'Ashvi'

De bloemkleur is wit en de bloeitijd is van ca. september tot en met oktober. De bladeren zijn groen en ongeveer 70 cm groot. Deze tuinplant verdraagt een temperatuur tot -25 graden Celsius. Bij tuinvakken maken en beplanten kiest u voor 8 planten per vierkante meter voor een mooi vol, dekken en gezond geheel.

De ideale standplaats voor de Aster ageratoides 'Ashvi' en aanplanting in de tuin

De Japanse dwergaster is zeer geschikt voor een zonnige of halfzonnige standplaats, zoals in een tuin op het westen of zuiden. Ook een iets schaduwrijke standplaatsen kan deze aster overleven, maar zal wellicht wat minder rijkelijk bloeien. Deze herfstaster staat graag op een voedsel- en humsrijke grond die overtollig water goed afvoert. De herfstaster is een stevige plant die zelf zilte zeewind aankan, het enige is dat de plant bescherming nodig heeft tijdens winterseperiodes als er veel regen of sneeuwvalt. In de zomer kan ernstige uitdroging de aster fataal worden.

Leuk om te weten

De herfstaster zijn onder te verdelen in twee categorieen. De New-England asters (Novae-angliae) & de New-York asters (Novi-belgii). De novae-angliae herfstaster soorten hebben behaarde en dikkere stelen dan de novi-belgii. Daarnaast groeien ze meestal wat hoger dan de Novi-belgii soorten. De Aster 'Schneekissen' is een Novi-belgii aster.

De Japanse dwergaster - Aster ageratoides 'Ashvi' combineren met vaste planten en borderpakketten

Tuinborders beplanten is zo simpel nog niet. Wij hebben ons gespecialeerd in beplantingsplannen maken en het combineren van de juiste tuinborder planten. Een border vormt een mooi dynamisch geheel wanneer er verschillende planten, structuren, hoogtes, kleuren en bloeiperiodes met elkaar worden gecombineerd. Maar niet alles past samen in een border, het is belangrijk dat standplaats en grondsoort van de planten overeenkomst, want niet alles groeit goed op dezelfde de plek. Combineren kan bij ons met losse borderplanten of u gebruikt deze herfstaster als aanvulling op bestaande borderpakketten. Op die manier past u deze pakketten aan naar eigen wens en kunt u snel (en letterijk) 'meters maken'.
Goede buren voor deze herfstaster zijn bijvoorbeeld; de Herfstanemoon, Actea- Zilverkaars, Liriope- Leliegras, IJzerhard en laagblijvende siergrassen. Borderpakketten waar de Japanse dwergaster een mooie aanvulling op is zijn; Evy, Henk jan en Fenne.

Beplantingsplan op maat met de Japanse dwergaster - Aster ageratoides 'Ashvi'

Liever een beplantingsplan op maat voor uw borders met deze Japanse dwergaster. Dat kan uiteraard ook, het combineren van tuinplanten is immers ons vak. We kijken dan naar uw border grootte, lichtinval, bodemsoort en wensen qua bloeikleur, bladvormen, bloeivormen en bloeiperiodes.

Plant kenmerken

Naamgeving
Plantnummer YAR11478
Plantfamilie Asteraceae
Nederlandse naam Aster
Geslachtsnaam Aster
Maten
Max groeihoogte 70
Bloem en blad
Wintergroen Nee
Bloeimaand September
Bloemkleur Wit
Bladkleur Groen
Biodiversiteit
Bijvriendelijk Ja
Vlindervriendelijk Ja
Inheems NL Nee
Speciale eigenschappen
Grondvochtigheid Droog-vochthoudend
Positie in tuin Zon
Winterhard Tot -25 graden Celsius
Voedingperiode Maart
Plantdichtheid per vierkante meter 8
Snoeimaanden Maart