- Groeit bodembedekkend
- Houdt niet van natte herfst / winters
Alternatieven voor Herfstaster - Aster ericoides 'Snowflurry'
Goed te combineren met
Meer over Herfstaster - Aster ericoides 'Snowflurry'
Algemene beschrijving
Dit is de Aster ericoides 'Snowflurry' plant. De Nederlandse naam is Heideaster of Steenaster, familie van de Asteraceae. De volwassen hoogte van deze lage vaste plant die bodembedekkend groeit is ca. 20 cm.
Bloei en blad Aster ericoides 'Snowflurry'
De bloemen van deze herfstaster zijn wit van kleur. De bloeiperiode loopt van ca. september tot en met oktober. De bladeren zijn groen en ongeveer 20 cm groot. Deze laagblijvende plant verdraagt een temperatuur tot -35 graden Celsius. De geadviseerde plantafstand is 33 cm. Reken met 7-9 stuks per m2 bij het aanplanten in groepjes.
Ideale standplaats in plantvakken
Deze Steenaster is zeer geschikt voor 'de tuin op het zuiden' op een open plek. Deze schaars verkrijgbare soort Aster verlangt een zonnige, warme plek op niet te arme grond en buiten de schaduwzone van bomen en heesters. Ze kan gebruikt worden als borderplant, want ze laat zich eenvoudig combineren. Deze plant heeft in de winter bescherming nodig tegen overvloedige regen en sneeuw. In de zomer moet u ervoor waken dat ze niet uitdroogt. Deze plant groeit bodembedekkend en laat zich goed combineren met andere planten zoals Vedergras, Herfstanemoon en Vlambloem.
Tuinborders maken
Wilt u uw borders opnieuw inrichten met herfstasters en bijpassende tuinbeplanting? Ontdek dan onze kant en klare borderpakketten voor alle maten tuinen of bestel een beplantingsplan op maat bij ons. We gaan dan aan de hand van meer dan 10 factoren uw borders bedenken en kunnen ook alle tuinplanten bij u bezorgen.
Plant kenmerken
Naamgeving | |
Plantnummer | YAR-12347 |
Plantfamilie | Asteraceae |
Nederlandse naam | Heideaster |
Geslachtsnaam | Aster |
Maten | |
Max groeihoogte | 20 |
Bloem en blad | |
Wintergroen | Nee |
Bloeimaanden | September en Oktober |
Bloemkleur | Wit |
Bladkleur | Groen |
Biodiversiteit | |
Bijvriendelijk | Ja |
Vlindervriendelijk | Ja |
Inheems NL | Nee |
Speciale eigenschappen | |
Grondvochtigheid | Droog-vochthoudend |
Positie in tuin | Zon |
Snoeimaanden | Maart |
Bemesting
Bemesting is bij de juiste standplaats niet per se noodzakelijk voor de groei en bloei van de uw herfstaster. Bij iets arme grond raden we aan om jaarlijks in de lente te bemesten met organische meststof voor vaste planten. Dan ook aanplantgrond mengen met uw bestaande grond. Tevens de grond grondig spitten.
In de winter en herfst voorkomen dat asters te nat staan. Dek uw herfstasters met een bloempot op zijn kop en zorg voor drainage, een goed gespitte grond en andere bescherming tegen overvloedige regen.
Snoeien en meer
Deze bodembegroeiende herfstasters vergen nauwelijks tuinonderhoud. Zolang er aan de specifieke wensen en behoeften van de planten worden voldaan zullen ze altijd groeien en bloeien. Ze vragen daarentegen wel enige vorm van ondersteuning. Dit kan op een natuurlijke manier met bamboestokken of met andere vaste planten, bijvoorbeeld siergrassen.