Kleine Aster Lateriflorus 'Valentin'

Dit product is op dit moment niet beschikbaar.Geef mij seintje zodra weer beschikbaar

Meer over Kleine Aster Lateriflorus 'Valentin'

Algemene beschrijving

U vint hier heel veel informatie over de matig verkrijgbare Aster Lateriflorus 'Valentin'. De Nederlandse naam is Kleine aster, familie van de Asteraceae. De volwassen hoogte van deze zeldzame vaste plant is ca. 80 cm. Lees hier meer over deze herfstaster, van bloeimaanden tot combinatie tips.

Bloemen en bloeiperiode Kleine Aster Lateriflorus 'Valentin'

De bloemen van deze herfstaster zijn wit-bleeklila van kleur. De bloeitijd loopt van ca. september tot en met november. De bladeren zijn groen en ongeveer 70 cm groot. Verdraagt een temperatuur tot -30 graden Celsius.

Plantdichtheid Kleine Aster Lateriflorus 'Valentin'

Gaat u deze zeldzame tuinplant zelf aanplanten in uw tuin? De geadviseerde plantafstand is 45 cm. Wij rekenen met een plantdichtheid van 3-5 stuks per m2. Zorg voor voedselrijke tuingrond.

Standplaats Kleine Aster Lateriflorus 'Valentin'

Deze vrij zeldzame tuinplant is zeer geschikt voor 'de tuin op het zuiden' op een open plek. Deze borderplant verlangt een zonnige, warme plek op niet te arme grond en buiten de schaduwzone van bomen en heesters. Deze najaarbloeier kan gebruikt worden als borderplant, want ze laat zich eenvoudig combineren. Deze plant heeft in de winter bescherming nodig tegen overvloedige regen en sneeuw. In de zomer moet u ervoor waken dat ze niet uitdroogt. Het is een opvallende plant, die ook als solitair te gebruiken is.

Combineren en borderbeplanting sets

Het combineren van tuinplanten is nog niet zo eenvoudig. Wij ondersteunen daarom klanten met zowel maatwerk ontwerpen voor tuinborders als kant en klare borderpakketten te koop in onze webshop voor borderbeplanting. Kies uit diverse thema's zoals een onderhoudsvrije border of een langbloeiende tuinborder. Ook kunnen wij u helpen aan alternatieven voor deze zeldzame Astersoort.

Tips borders inrichten

Voor handige tips voor tuinplanten samenstellen voor uw borders lees ook onze blog met tips en meest gemaakte fouten bij tuinborders inrichten.

Plant kenmerken

Naamgeving
Plantnummer
Plantfamilie Asteraceae
Nederlandse naam Kleine aster
Geslachtsnaam Aster
Maten
Max groeihoogte 80
Bloem en blad
Wintergroen Nee
Bloeimaanden November, Oktober en September
Bloemkleur Wit en Paars
Bladkleur Groen
Biodiversiteit
Speciale eigenschappen
Grondvochtigheid Droog-vochthoudend
Positie in tuin Zon